Struny podzimu

19. 09. 2020 19. 09. 2020

Hope for Prague: Daniel Hope rozezní Prahu koncertem na plovoucí scéně na Vltavě. Mezinárodní hudební festival Struny podzimu uspořádá 19. září v 19:30 SEČ unikátní koncert přímo na hladině řeky Vltavy. Britský houslista Daniel Hope zde zahraje na plovoucí scéně s panoramatem Pražského hradu v pozadí. „Reagujeme takto na situaci, kdy kulturní život na několik měsíců takřka utichl. Koncert Hope for Prague bude oslavou návratu společně sdílených živých hudebních zážitků do Prahy i do celého kulturního světa,“ těší se zakladatel Strun podzimu Marek Vrabec. Diváci si koncert vychutnají z rozměrného hlediště na pontonech na hladině Vltavy u Slovanského ostrova.

 

Britský fenomén Daniel Hope, žák legendárního Yehudi Menuhina, provede společně s českým orchestrem Epoque Orchestra Vivaldi – Recomposed, novodobou verzi Čtvera ročních období britského skladatele Maxe Richtera. Ve světové premiéře zazní v úvodu koncertu úprava Smetanovy Vltavy.

 

Prostřednictvím televize ARTE, která v koprodukci s Českou televizí koncert zaznamenává, zazní do celého světa vzkaz, že Praha opět zní hudbou „Prague Sounds again!“. I vy můžete být díky síti Českých center součástí této výjimečné události. Koncert můžete sledovat živě na našem facebookovém profilu.

Videopozvánka v anglickém jazyce

 

Daniel Hope uvedl Vivaldiho Čtvero ročních období v novém kabátu od britského skladatele Maxe Richtera v české premiére na Strunách podzimu v roce 2013. Tehdejší koncert v Rudolfinu dodnes patří k těm nejpamátnějším v téměř pětadvacetileté historii festivalu. V letošním mimořádném roce přijal Hope festivalové pozvání k neopakovatelnému koncertu na Vltavě, kterým Struny podzimu rozezní k životu se probouzející Prahu.

Daniel Hope platil za hvězdu už při své festivalové premiéře před sedmi lety. Od té doby pokračuje v upevňování pozice jednoho z nejvýznamnějších houslistů světa. Proslul nejen díky interpretační kvalitě, ale i širokému spektru realizovaných projektů či kurátorství koncertních sérií pro festivaly po celém světě.

Na plovoucí scéně na Vltavě Daniel Hope vystoupí v programu Vivaldi Recomposed společně s dvacetičlenným ansámblem Epoque Orchestra. Richterova úprava Čtvera ročních období je právem považována za fascinující dílo, které respektuje Vivaldiho originál, ale zároveň se nebojí utvářet jeho novou barvu a tón s citem současného skladatele. V průběhu programu se mezi oběma skladateli vytváří dialog, který dává vzniknout organickému a vzrušujícímu spojení.

 

 

Line-up:

Daniel Hope – housle
Epoque Orchestra

Program:

Vltava Recomposed, světová premiéra

Max Richter / Vivaldi: Four Seasons Recomposed

Délka: 75 minut

Daniel Hope - officialní web 

 

 

 

 


 

Struny podzimu

 

Od svého založení v roce 1996 si festival Struny podzimu vydobyl pověst jedné z nejvýznamnějších hudebních událostí v České republice. Jeho program osvětluje vztahy mezi klasickou a soudobou vážnou hudbou, jazzem, hip-hopem a elektronikou.

Dramaturgie festivalu se opírá o impulzy napříč hudebními obdobími a žánry a zprostředkovává svému publiku unikátní a intimní zážitky na různorodých festivalových scénách v Praze. Festival za 23 let své existence uvedl řadu ikonických hudebních osobností, ale představuje systematicky také novou generaci umělců, a to často v české premiéře.

 

 

 

Informace o události

  • Název události: Struny podzimu
  • Datum: 19. 09. 2020 19. 09. 2020
  • Místo konání: Český dům Jeruzalém

Podobné události