Prezentace knihy: Jaroslav Hašek - Lidská ješitnost

Út 23. 02. 2021 20:00 Online událost

Český Dům Jeruzalém a České Centrum Tel Aviv srdečně zvou na online prezentaci sbírky povídek Jaroslava Haška „Lidská ješitnost“. Knihu a její vydání v hebrejském překladu představí veřejnosti překladatel Pierre Pe'er Friedmann and vydavatel Uriel Kon. Prezentaci bude moderovat Robert Mikoláš.

Živé vysílání prezentace sbírky povídek Jaroslava Haška "Lidská ješitnost" se uskuteční dne 23 února 2021 ve 20:00*Izraelského času na Facebook stránkách Českého Domu Jeruzalém a Českého Centra Tel Aviv

Jaroslav Hašek

Jaroslav Hašek byl český spisovatel, publicista a novinář. Hašek je známý zejména knihou Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války (přeložen do 58 jazyků). Román, který se proslavil po celém světě, měl ze začátku jen málo příznivců, o to více kritiků, Význam knihy záhy poznal také Max Brod – spisovatel, překladatel, hudební skladatel, přítel Franze Kafky . Roku 1928 vytvořil ze Švejka divadelní představení, které se hrálo v Berlíně. Bylo to první „vystoupení“ Švejka v zahraničí a tím byl položen základní kámen jeho světové proslulosti.

Pierre Pe'er Friedmann

Pierre Pe'er Friedmann je překladatel české literatury do hebrejského jazyka. Studoval literaturu na univerzitě v Tel Avivu a na Karlově univerzitě v Praze. Jeho magisterská práce zkoumá koncept pravdy v literární tvorbě Karla Čapka. Friedmann přeložil mimo jiné díla Karla Čapka, Ladislava Fukse a Jáchyma Topole. Jeho poslední překlad je soubor povídek spisovatele Jaroslava Haška. Povídky vyšli pod názvem Lidská ješitnost. V současné době pracuje na překladu básní Jaroslava Seiferta, nositele Nobelové ceny za literaturu. Navíc učí na Lauderově škole v Praze a na Univerzitě Palackého v Olomouci.

Web: Pierre Pe'er Friedmann

Uriel Kon

Uriel Kon je vydavatel, editor, esejista a architekt. Narodil se v Argentině v roce 1975. V roce 2012 založil v Izraeli nezávislé vydavatelství Zikit, které fungovalo do roku 2016. Dále je zakladatelem nezávislého vydavatelství Tesha Neshamot (Nine Lives Press). Uriel Kon studoval architekturu na Becalelově akademii umění a designu. Později zde také vedl kurzy architektury. Před nedávnem úspěšně ukončil magisterské studium architektury a územního plánování na Izraelském technologickém institutu Technion. Kon pravidelně publikuje články z různých oborů v anglickém, španělském a hebrejském jazyce. Kromě toho spravoval a editoval několik vydání latinsko-americké literární tvorby. Dále se podílel na organizaci a produkci mezinárodních konferencí, byl kurátorem výstav, moderoval v radiu a pracoval jako hudební producent.


Vydavatelství Nine Lives Press (Tesha Neshamot)

Vydavatelství Nine Lives Press se zaměřuje na propagaci hebrejských překladů moderní, současné a avantgardní literární tvorby z celého světa. Cílem vydavatelství je objevení děl z různých dob, kultur a myšlenkových hnutí. Nine Lives Press usiluje o vytvoření unikátního eklektického katalogu knih.

Informace o události

  • Název události: Prezentace knihy: Jaroslav Hašek - Lidská ješitnost
  • Datum: Út 23. 02. 2021
  • Čas: 20:00
  • Adresa: Online událost

Podobné události