Global Science Café - Vividbooks

Út 16. 03. 2021 19:00 Online událost

Global Science Café Czech Centres (GSC) je cyklus populárně-vědeckých přednášek a debat s nejlepšími českými vědci, inovátory, ekonomy a dalšími významnými osobnostmi je pořádaný Českými centry a sdílený v rámci celé sítě. Jde o neformální fórum určené k diskuzi nad současnými vědeckými a společenskými otázkami. GSC je aktuálně vysíláno v anglickém jazyce v online formátu 1x za dva měsíce.

Vividbooks  Použití moderních technologií ve vzdělávání, aneb jak vypadá budoucnost školství?

Nadchnout děti pro fyziku nemusí být věda. Seznamte se s Vividbooks, interaktivními učebnicemi s rozšířenou realitou! Vividbooks kombinují kvalitní edukativní obsah se současným designem a moderními technologiemi, které umí děti zaujmout. Rozšířená realita jako kouzlem přivede k životu i zdánlivě nudný fyzikální obrázek – a právě tehdy dítě dostane chuť dozvědět se víc. Interaktivní lekce pak podporují žáky v aktivním učení a přemýšlení o světě kolem nich. Společně s učiteli tak Vividbooks pomáhají dětem odhalit pravé krásy fyziky.

Online via Facebook dne 25. února 2021 v 19 hodin (*Izraelského času)

Moderace: Michael Londesborough

Hosté: Petra Bajkasová, Vítek Škop

Místo konání: FEL ČVUT Praha  


Petra Bajkasová

Petra Bajkasová je ředitelka základní školy Livingston

Vítek Škop

Vítek Škop je grafický designér, absolvent UMPRUM a popularizátor užitečného designu. Za sebou má zahraniční stáže v Londýně, Barceloně a New Yorku. Na té poslední začal tvořit projekt Vividbooks, který později představil jako svoji diplomovou práci a vytvořil z něj úspěšnou společnost. Vividbooks jsou interaktivní učebnice pro děti a jejich cíl je jednoduchý – udělat vědní obory pro děti ve školách po celém světě trochu zábavnější.


Partneři této události

Informace o události

  • Název události: Global Science Café - Vividbooks
  • Datum: Út 16. 03. 2021
  • Čas: 19:00
  • Adresa: Online událost

Podobné události