Czech Next Wave Podcast

15. 01. 2021 31. 12. 2021 Online událost

Podcast Czech Next Wave bude přinášet rozhovory se zajímavými mladými českými osobnostmi různých profesí, které se díky vlastní originalitě, tvorbě, činnosti a aktivitě prosadily (či prosazují) v České republice i v zahraničí a mají potenciál stát se budoucími lídry či ambasadory české kultury i vědy oslovujícími širší odbornou i laickou veřejnost. Autorem znělky pro podcast je česko-americký jazzman Ondřej Pivec.

​Sérii podcastů v anglickém jazyce, odstartuje rozhovor s hudebníkem a frontmanem hudební formace Lake Malawi Albertem Černým. Rozhovory povede Ian Willoughby, který zároveň také moderuje úspěšný podcast Prague Talks.​  

Albert Černý je zpěvák a kytarista. V letech 2006-2013 byl frontmanem skupiny Charlie Straight, která během své krátké existence získala 4 hudební ocenění Anděl a vydala 2 alba. Po jejím rozpadu založil formaci Lake Malawi. Albert Černý je autorem skladeb zpívaných výhradně v angličtině se zřetelným vlivem britského popu. V roce 2017 vydali Lake Malawi své debutové album “Surrounded By Light”. Kromě koncertování v tuzemsku má kapela za sebou i několik vystoupení v zahraničí. V roce 2019 reprezentoval Českou republiku na soutěži Eurovize.


Michal Šimíček si vysloužil úspěch v biomedicínském výzkumu, konkrétně za zkoumání procesů, které způsobují houbná onemocnění a jejich lékovou rezistenci. Pracuje na pomezí základního a aplikovaného výzkumu. Dosáhl na prestižní vědecká stipendia (FWO, EMBO), přednášel v renomovaném institutu Cold Spring Harbor Laboratory v New Yorku. Vzdělání získal a dlouhodobě působil na pracovištích v Belgii, Londýně a Cambridge. V roce 2019 obdržel cenu Neuron v oblasti medicíny.


Tereza Rosalie Kladošová je jednou z nejlepších mladých módních návrhářek v České republice. Známá pro poutavé jasné barvy a odvážné, zábavné střihy, často používá své vlastní materiály - včetně odpadních produktů z výroby vlny k vykouzlení skutečně jedinečných kusů. Vyrábí také různé další předměty jako stylistka spoluvytvářela vzhled oblíbené pražské restaurace Eska. V loňském roce designérka, které je něco přes třicet, převzala hlavní cenu v prestižní Czech Grand Design.


Marek Šindelka (1984) je český spisovatel. Jako svou prvotinu publikoval sbírku Strychnin a jiné básně (Paseka, 2005), kniha byla oceněna Cenou Jiřího Ortena za rok 2006. Je autorem románu Chyba (Pistorius & Olšanská, 2008), který spolu s V. Maškem, M. Lipavským a Pure Beauty převedl do stejnojmenné komiksové podoby (Lipnik, 2011). Velký čtenářský ohlas zaznamenal soubor povídek Mapa Anny (Odeon, 2014). Marek Šindelka je dvojnásobným držitelem ceny Magnesia Litera za prózu. V roce 2012 ji získal za sbírku povídek Zůstaňte s námi (Odeon, 2011) a v roce 2017 za svou zatím poslední knihu, román Únava materiálu (Odeon 2016). Vystudoval kulturologii na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy a scenáristiku a dramaturgii na FAMU. Žije v Praze.


Sára Vondrášková (Never Sol) je zpěvačka, skladatelka a producentka a patří už po desetiletí k nejvýraznějším talentům české hudební scény. Její hudba se nese v melancholických náladách a zvuk její tvorby je založen na analogových syntezátorech a zpěvu. V roce 2013 vydalo vydavatelství Supraphon její první album nazvané Under Quiet. Na podzim 2018 bylo vydáno druhé album Chamaleo. Svůj osobitý zvuk, ke kterému se během posledních let propracovala, označuje jako melancholic slow synth darkpop. V minulých letech Never Sol koncertovala po České republice i v zahraničí. V tomto zábavném, neformálním rozhovoru zpěvačka Sára Vondrášková (Never Sol) diskutuje nalezení vlastního hlasu, finanční stránku projektu Never Sol, její slogan „East European synth melancholy“ na sociálních sítích - a velký kariérní sen.


Informace o události

  • Název události: Czech Next Wave Podcast
  • Datum: 15. 01. 2021 31. 12. 2021
  • Adresa: Online událost

Podobné události