Czech Next Wave Podcast

15. 01. 2021 31. 12. 2021 Online událost

Podcast Czech Next Wave bude přinášet rozhovory se zajímavými mladými českými osobnostmi různých profesí, které se díky vlastní originalitě, tvorbě, činnosti a aktivitě prosadily (či prosazují) v České republice i v zahraničí a mají potenciál stát se budoucími lídry či ambasadory české kultury i vědy oslovujícími širší odbornou i laickou veřejnost. Autorem znělky pro podcast je česko-americký jazzman Ondřej Pivec.

​Sérii podcastů v anglickém jazyce, odstartuje rozhovor s hudebníkem a frontmanem hudební formace Lake Malawi Albertem Černým. Rozhovory povede Ian Willoughby, který zároveň také moderuje úspěšný podcast Prague Talks.​  

Albert Černý je zpěvák a kytarista. V letech 2006-2013 byl frontmanem skupiny Charlie Straight, která během své krátké existence získala 4 hudební ocenění Anděl a vydala 2 alba. Po jejím rozpadu založil formaci Lake Malawi. Albert Černý je autorem skladeb zpívaných výhradně v angličtině se zřetelným vlivem britského popu. V roce 2017 vydali Lake Malawi své debutové album “Surrounded By Light”. Kromě koncertování v tuzemsku má kapela za sebou i několik vystoupení v zahraničí. V roce 2019 reprezentoval Českou republiku na soutěži Eurovize.


Michal Šimíček si vysloužil úspěch v biomedicínském výzkumu, konkrétně za zkoumání procesů, které způsobují houbná onemocnění a jejich lékovou rezistenci. Pracuje na pomezí základního a aplikovaného výzkumu. Dosáhl na prestižní vědecká stipendia (FWO, EMBO), přednášel v renomovaném institutu Cold Spring Harbor Laboratory v New Yorku. Vzdělání získal a dlouhodobě působil na pracovištích v Belgii, Londýně a Cambridge. V roce 2019 obdržel cenu Neuron v oblasti medicíny.

Informace o události

  • Název události: Czech Next Wave Podcast
  • Datum: 15. 01. 2021 31. 12. 2021
  • Adresa: Online událost

Podobné události