Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

15.3.2020 - 30.4.2020

Česká kultura u vás doma

České Centrum vám přínáší možnost sledovat koncerty a představení z pohodlí vašeho domova. Náším cílem je podpořit kulturní instituce a proto vás budeme na naší stránce pravidelně informovat o možnostech žívěho vysílaní kulturních akcí.

 

 

Hudba


Radio Prague International

Hity klasické hudby

Česká klasická hudba je nejen součástí kultury, historie národa, ale doslova české duše. V letošním roce Radio Prague pro vás připravili cyklus známých hitů české klasické hudby. 

Web
Český rozhlas

Koncerty online

České Centrum ve spolupráci s Českým rozhlasem prezentuje nabídku online koncertů.

Koncerty Českého rozhlasu 

 

Film


Aniont

Aniont - Animation Online Theater nabízí výběr nejlepší současné animace na České scéně. Od ůmělěcké tvorby až po příběhy pro děti.

 

Web
Česká filmová klasika

Česká filmová klasika je nový filmový kanál, na kterém se zdarma můžete dívat na výběr filmů od českých režisérů napříč 20. stoletím, ve spolupráci s Národním filmovým archivem, Státním fondem kinematografie, společností DILIA, divadelní, literární, audiovizuální agenturou, z.s. a společností Blue Sky Film Distribution, a.s.

Youtube 

 

Literatura


Radio Praha

Čéské knihy, které musíte znát

Cílem projektu je atraktivní formou představit nejznámější, nejlepší, populární díla české literatury a poezie minulosti a zároveň upozornit na současné autory. A také prostřednictvím české literatury nabídnout pohled na život v Česku, obraz české reality.

Web


 


Městská knihovna v Praze

E-KNIHOVNA 

 Městská knihovna v Praze nabízí zdarma knihy ke stažení. V nabídce více než 1800 knih najdete nejen českou i světovou klasiku, ale také oceněná díla současných autorů, beletrii i poezii. Pokud máte čas a chuť začíst se do knížek, ke kterým jste se v posledních letech nedostali, projděte si nabídku a knížky si jedním kliknutím zdarma stáhněte, do počítače, čtečky nebo tabletu. E-knihovnu může okamžitě využívat kdokoliv, registrace není potřeba. Čekají na vás romány Radka Denemarková, Miloše Urbana, Petry Hůlové nebo básnické sbírky Petra Borkovce, Ivana Martina Jirouse či Petra Hrušky.

Web 

 

Divadlo


ČT 24

Sledujte Divadlo nebo koncerty v iVysílá

Tipy webu ČT24, zaměřené zejména na kulturní pořady. Na úvod zvou diváky do divadla – na činohru, balet i nový cirkus nebo na koncert.

Web divadlo

Web hudbaCirc La Putyka

Původně malá skupina nadšenců, kteří chtěli dát dohromady jednu inscenaci, se od roku 2008 rozrostla na novocirkusové uskupení téměř stovky herců, tanečníků, akrobatů, hudebníků, ale i produkčních, techniků, lékařů, vizážistů a dalších profesionálů. Za prvních deset let existence vytvořili přes 20 projektů, spolupracovali jsme s více než 300 lidmi 25 národností, odehráli přes 1 500 představení a navštívili 21 zemí.

Web

Facebook

 


Divadlo NoD

Divadlo NoD je tradiční scénou alternativního divadla v Praze. V současné době se Divadlo NoD věnuje výhradně autorskému divadlu a kromě své vlastní produkce je otevřeno i dalším projektům a souborům se stejným zaměřením. Umělecké vedení Divadla NoD tvoří režisér Janek Lesák a dramaturgyně Natálie Preslová.

Vysílání v live stream pravidelně od 23.3.2020

Facebook

Web 

 

Umění a výstavy


Národní Galerie Praha

Virtuální procházka sbírkovou expozicí Staří mistři ve Schwarzenberském paláci.

Facebook


Sbírky on-line

Národní Galerie Praha nabízí 14 tematických celků k prohlédnutí na webové stránce.

Web

Artyčok.Tv

Artyčok představuje řadu portrétů a rozhovorů s českými umělci a kurátory.

Web
Uměleckoprůmyslové museum v Praze

Uměleckoprůmyslové museum v Praze v českém i mezinárodním kontextu shromažďuje, zpracovává a uchovává minulost a současnost uměleckého řemesla, užitého umění a designu pro budoucnost. Věří ve spojení užitku s kvalitou a krásou, chce být inspirací, poučením i zážitkem.

Virtuální prohlídka výstavy:Šílený hedvábník. Zika&Lida Ascher: textil a móda.

Web

Facebook
Muzeum Města Prahy

Muzeum města Prahy na Těšnově?

Digitalizovaná výstava je převedena do osmi pohledů, prostřednictvím kterých se můžete posouvat výstavním prostorem hlavní budovy muzea a kliknutím na interaktivní ikony si rozšířit zážitek o cenné informace 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Místo konání:
Datum:

Od: 15.3.2020
Do: 30.4.2020

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala