Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Musicians to Scientists - Live Stream

Čeští hudebníci poděkují ČVUT v Praze, týmu vědců, partnerů, dárců a přispěvatelů.

 

13. května, 16:30-23:00 (CET)

STREAMUJTE ZDE

Jménem rektora ČVUT doc. Vojtěcha Petráčka si Vás dovolujeme pozvat na virtuální hudební festival 9 skupin a hudebníků, kteří by za veřejnost rádi vyjádřili srdečné poděkování všem odborníkům za to, co pro veřejnost vytvořili a nadále vytvářejí v čase pandemie koronaviru. Akce s mottem „Hudebníci vědcům: Člověk Věda Umění Tolerance“ se uskuteční ve středu 13. května 2020 od 16.30 do 23.00 hodin (CET) v Lucerna Music Baru. 

Vystoupí Ewa FarnaThe AtavistsTamTam Batucada s Vibrasil Samba ShowVANUA 2WohnoutN.O.H.A.Circus Ponorka, Vašek Koubek a Tomáš Matonoha & Inspektor Kluzó. Mezi vystupujícími postupně promluví vědci a vedoucí jednotlivých týmů a programem bude provázet rektor ČVUT doc. Vojtěch Petráček.

Přenos bude probíhat v českém i anglickém jazyce a sdílen bude po celém světě, například také na stránkách Českých center v zahraničí, zastupitelských úřadů a webu Ministerstva zahraničních věcí ČR, spřátelených univerzit a studentských organizací, na stránkách nemocnic a festivalů, hudebních skupin a divadel.

Live stream zajišťuje AVC - Audiovizuální centrum studentů ČVUT a díky Lucerna Music Baru bude divákům umožněno pomocí video technologie vstoupit přímo do klubu. Kapelám vrátí možnost zahrát si koncert opět s přítomným publikem a divákům dá šanci být znovu součástí živého koncertu. Diváci se prostřednictvím video platformy připojí do virtuální místnosti a video z jejich webkamer bude zobrazeno na LED obrazovkách rozmístěných v Lucerna Music Baru. Ve virtuální místnosti pak mohou diváci sledovat živý koncert, podívat se, kdo se dívá s nimi anebo si sdělovat zážitky z koncertu prostřednictvím chatu. Tedy téměř jako na klasickém koncertu. 

Stream můžete sledovat na: https://youtu.be/K0CkCZza-fs 

Přenos: AVC – Vladimír Petráš a jeho team
Zvuk Lucerna: Jiří Kulich Novotný (jeden z nejlepších českých zvukařů)
Zvukový mastering pro přenos: Petr Blažek (skvělý zvukař, manažer, předseda MMF, a kdovíco ještě)
Stage manager: Martin Vacek (mistr ve svém oboru)
Technická pomoc (stagehands): Shameless 
Produkce, Maya Machová, Robert Schroth
Režie, dramaturgie, hlavní produkce: Jiřina Šimková