Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Izraelská firma rizikového kapitálu Jerusalem Venture Partners otevřela kybernetické centrum v New Yorku a plánuje podobné centrum v Evropě

Jerusalem Venture Partners (JVP) bylo vybráno řídit 100 milion dolarů, jejíchž cílem je vytvoření pracovních míst v hi-tech oborou a transformace Izraele do světového lídra v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Začátkem února 2020 izraelská firma rizikového kapitálu JVP otevřela v New Yorku centrum kybernetické bezpečnosti, které má pomoci založit nové společnosti, a uvedla, že se chystá vybudovat podobné centrum v Evropě. Kancelář starosty města vybrala společnost JVP, aby řídila iniciativu 100 milionů dolarů, jejímž cílem je vytvoření pracovních míst v hi-tech oborou a transformace Izraele do světového lídra v oblasti kybernetické bezpečnosti. JVP spolupracuje s kanceláří starosty a New Yorkskou ekonomickou rozvojovou společností.

Společnost JVP vybudovala své centrum v centru Manhattanu v naději, že propojí technologické startupy s investory, nadnárodními společnostmi a univerzitami. Kolem 30 společností, z nichž polovina izraelských, je v provozu a funguji v novém kybernetickém centru, řekl předseda JVP Erel Margalit. Předseda také prozradil, že skupina se chystá otevřít podobný podnik v Evropě.

"Potřebujeme evropskou bránu. Hodně izraelské energii se směřuje z Izraele do Evropy," řekl Margalit.

S evropskými městy, zejména s Londýnem, existují „dvě nebo tři seriózní diskuse“.

 

Source: https://www.israelhayom.com/2020/02/05/israels-jvp-opens-nyc-cyber-center-looks-for-similar-hub-in-europe/

Prepared by the team of CzechTrade / CzechInvest Israel