Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Intel: vývoz z Izraele v roce 2019 vzrostl o 70%

Vývoz v roce 2019 činil 6,6 mld. USD. Společnost Intel začátkem února oznámila obrovský nárůst vývozu svých produktů, vyrobených v Izraeli. V průběhu roku vývoz vzrostl o 70% - z 3,9 miliardy USD v roce 2018 na 6,6 miliardy v roce 2019.

Zpráva uvedla, že po celou dobu existence společnosti Intel Israel, celkový objem vývozu přesáhl 60 miliard dolarů a investice počítačového gigantu v Izraeli činila 20,5 miliardy dolarů. Většinu tohoto průlomu připisuje Intel Izrael modernizaci závodu Kiryat Gat. V předchozích letech se vývoz snížil kvůli rekonstrukci a výstavbě a nyní se po spuštění nových zařízení téměř zdvojnásobil.

Minulý rok byl poznamenán prudkým nárůstem investic Intelu v Izraeli. Společnost se zavázala investovat 40 miliard šekelů do vytvoření nového závodu v Kiryat Gat, na který od izraelské vlády obdrží miliardový „dárek“. V prosinci společnost Intel koupila izraelský start-up Habana Labs za 2 miliardy dolarů a dříve otevřela nové výzkumné a vývojové centrum v Petah Tikvě, za které utratila 1,8 miliardy dolarů. Centrum zaměstnává 1800 techniků a techniků.

Celkem Intel v Izraeli zaměstnává 13 700 zaměstnanců, z toho 700 v Mobileye. Podle Technionu v Haife americká počítačová společnost nepřímo zaměstnává dalších 53 000 Izraelců.

 

Zdroj: https://news.israelinfo.co.il/economy/84439        

Připravil kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade / CzechInvest Israel